Fundacja EB POLSKA | fundacja@ebpolska.pl | KRS 0000509253 | numer konta: 48 2030 0045 1110 0000 0380 2320
(BNP Paribas)


Przekaż 1,5% podatku dla Fundacji

skrypt_small Epidermolysis bullosa – pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Etiopatogeneza, dziedziczenie, diagnostyka, leczenie
Autorzy: Katarzyna Wertheim-Tysarowska, Cezary Kowalewski, Katarzyna Woźniak, Jerzy Bal
Rok wydania: 2014
ISBN 978-83-62182-42-8, format B5, 80 stron
Wydawnictwo Continuo

 

 

 

 

 

Epidermolysis bullosa. Przewodnik dla pacjentów i rodziców.

Autorzy: dr Anja Diem (EB Haus), dr Katarzyna Wertheim-Tysarowska (EB Polska), lek. med. Marcin Malka (PODOS), mgr Aleksandra Jakubiak (Mölnlycke Healthcare, partner publikacji)

Rok wydania: 2020

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

PRZEWODNIK DLA PACJENTÓW I RODZICÓW jest pierwszym, polskim tłumaczeniem opracowania „EB-Handbuch” − przygotowanego przez wybitnych specjalistów z EB Haus w Austrii, ale jednocześnie jest rozszerzeniem wiedzy na temat tej rzadkiej jednostki chorobowej i próbą dostosowania międzynarodowych zaleceń do polskich realiów.  

Przewodnik jest dedykowany opiekunom i chorym i w tym wymiarze jest jego wartość najwyższa, ale mimo, iż autorzy zastrzegli że „w  żadnych okolicznościach przewodnik ten nie zastępuje  fachowej pomocy medycznej” w mojej opinii profesjonalizm polskich autorów poparty ich wieloletnim doświadczeniem w walce z EB oraz sposób opracowania przewodnika sprawia, że ta pozycja literatury medycznej może być dedykowana lekarzom rodzinnym i szeroko rozumianemu personelowi medycznemu w Polsce po raz pierwszy spotykającemu się z pacjentami z EB.

Gratuluję autorom tego niezwykle ważnego opracowania medycznego dla środowiska związanego z EB, a pacjentom i ich opiekunom życzę, aby informacje na temat opieki nad EB były pomocne przynosząc  istotną ulgę w codziennych zmaganiach z wyzwaniami, jakie stawia ta grupa chorób rzadkich.

prof. dr hab. n. med. Cezary Kowalewski