Tydzień Świadomości o EB!

Drodzy Przyjaciele, podziekowanie

Jak co roku w ostatnim tygodniu października obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Świadomości o EB! W okresie tym organizowane są kampanie informacyjne dotyczące choroby, jak również zbierane są fundusze na pomoc chorym!

Pomysł ustanowienia tego czasu okresem szczególnego zainteresowania EB narodził się w Stanach Zjednoczonych, gdzie został ogłoszony już przez Prezydenta Ronalda Reagana i obchodzony jest od 1984 roku! Od tego czasu do idei Tygodnia Świadomości o EB przyłączyło się już 111 innych krajów z całego świata!

Tegoroczny Tydzień Świadomości o EB, Fundacja EB Polska obchodzi pod hasłem “Miejsce Przyjazne Chorym na EB”  W ramach tej akcji pragniemy wyróżnić szpitale, szkoły, apteki i inne miejsca użytku publicznego, które w wyróżniający się sposób angażują się w szeroko rozumianą pomoc chorym na EB. Więcej na temat tej akcji i instrukcję zgłaszania placówek znajdą Państwo na naszej stronie internetowej!

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich tych, którym los Dzieci Motyli nie jest obojętny o wsparcie finansowe Fundacji EB Polska. Dotacje przekazane w okresie 25-31.10.2015 przeznaczone zostaną na zakup pomocy medycznej dla naszych podopiecznych. Informacje dotyczące przelewów znajdziecie Państwo tu:  https://ebpolska.pl/wspomoz-fundacje/. Za wszystkie przekazane środki, w imieniu naszych podopiecznych, serdecznie dziękujemy!