Odpowiedź MZ w sprawie refundacji opatrunków

Szanowni Państwo,header_logo_new

W marcu br. roku Fundacja EB Polska skierowała do Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji przy Ministerstwie Zdrowia pismo dotyczące drastycznej podwyżki opatrunków refundowanych dla osób z EB.
W piśmie poruszyliśmy bardzo ważną sprawę nie kryjąc oburzenia z faktu tak bardzo drastycznej podwyżki w dopłatach dla pacjentów z EB do opatrunków. Jednocześnie zwróciliśmy się do Ministerstwa Zdrowia z zapytaniem o możliwość przynajmniej zamrożenia cen z przed wejścia nowej listy refundacyjnej w dniu 1 marca br roku i utrzymania cen z poprzedniej listy.

W dniu 1 kwietnia Fundacja EB Polska otrzymała odpowiedz z Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji przy Ministerstwie Zdrowia.

Niestety, Ministerstwo Zdrowia z powodu zasad systemowych określonych w ustawie z dnia 12 maja 2011 dotyczącej refundacji leków, środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyborów medycznych  ( Dz. U. z 2015r. poz. 345 tj. ) nie widzi możliwości zmiany zasad tj. zamrożenia, powrotu do starej ceny z przed aktualizacji listy refundacyjnej.

Pragniemy nadmienić iż Fundacja próbowała w każdy możliwy sposób wpłynąć na decyzje MZ, która by poskutkowała zmniejszeniem dopłat dla pacjentów do opatrunków. Niestety z powodów prawnych, systemowych i zasad refundacji aktualnie jest to nie możliwe.

W załączniku  pisemna odpowiedź pisemna Ministerstwa Zdrowia. ( kliknij aby powiększyć)

MF EB Polska str1MF EB Polska str2

MF EB Polska str3