Dagmara i jej życie

Dagmara jest już z nami okrągłe 30 lat. Od urodzenia jest chora na EB i Dagmara_biegnieustannie związana z bólem. Córka jest głuchoniewidoma, nie słyszy, nie mówi, ma problemy z poruszaniem się. Od 4 i pół roku jest dializowana za pomocą sztucznej nerki.Jej życie było bardzo aktywne do 2010 roku, pięknie pod okiem specjalisty malowała, miała wiele wystaw i zdobytych nagród. Życie Jej zmieniło kierunek, kiedy stwierdzono u Niej schyłkową niewydolność nerek. Ze względu na poważny stan zdrowia mniej uczestniczy w życiu społecznym, dzieląc między dom i stację dializ .

Pomimo tak wielu ograniczeń, rozległych ran i bólu chce żyć i żyje w miarę intensywnie. Od blisko 3 lat chodzi na zajęcia z tenisa ziemnego, jako formę rehabilitacji i zajęć sportowych. Zajęcia prowadzone przez wspaniałego instruktora zbudowały w Niej większe poczucie wartości. W dniu 09.05.2015 r. Dagmara uczestniczyła w I Szczecińskim Biegu Charytatywnym “Biegniemy po Tandem”, byłam Jej przewodnikiem i razem pokonałyśmy jedno okrążenie około 1,7 km, Ona biegła, a ja musiałam Ją zwalniać ze względu na Jej stan zdrowia. Biegła do mety bez względu na ból, zdobywając medal i brawa. Była zmęczona, ale dumna i szczęśliwa, że znowu wbrew swoim ograniczeniom osiągnęła cel.
Dagmara_kort_tenisowy
Z ogromną nadzieją i optymizmem czekamy na spełnienie marzenia Jej życia- ewenementu medycznego w świecie – przeszczepu nerki u osoby chorej na EB – pęcherzowe oddzielanie się naskórka od skóry.
Dagmara_bieg tandemowy (244) (Copy)
Dedykuję tym Wszystkim, którzy pomimo choroby dzielnie walczą o godność i szczęście w “tłumie” .

Grażyna Mroczkowska, mama Dagmary.

Charytatywny Bieg po Tandem w którym uczestniczyła Dagmara zorganizowało Towarzystwo Pomocy Gluchoniewidomym, oddział zachodniopomorski.

Całą galerię można zobaczyć na stronie www i Facebook.com:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.993552420662658.1073742179.274726905878550&type=3

http://tpg.org.pl/blog/i-charytatywny-bieg-po-tandem-za-nami/

http://zachodniopomorskie-tpg.blogspot.com/